Úvod > Spravodajstvo > Slovensko > Niektoré rozhodnutia sa mohli udiať skôr, tvrdí Maďarič a zahlasuje za predčasné voľby

Niektoré rozhodnutia sa mohli udiať skôr, tvrdí Maďarič a zahlasuje za predčasné voľby

Dalšie články v kategórií

BRATISLAVA 13. marca (WebNoviny.sk) - Po tom, čo sa prakticky všetky parlamentné politické strany vyjadrili, že sú za predčasné voľby, Smeru neostane nič iné, len sa pridať. Uviedol to v utorok pre novinárov bývalý minister kultúry Marek Maďarič (Smer-SD).

"Pretože tie predčasné voľby budú tak či tak. Otázka je len termín a to by sa mali politické strany dohodnúť," povedal s tým, že voľby sú pravdepodobne najkonsenzuálnejším a najmúdrejším riešením súčasnej situácie. Ak sa teda politické strany dohodnú, Maďarič podľa vlastných slov v parlamente zahlasuje za predčasné voľby.

Situácia v Most-Híd mohla byť iná


Na otázku, či by stranu Smer-SD mal do volieb viesť Robert Fico Maďarič skonštatoval, že je len radový člen Smeru a poslanec. "Ja si netrúfam dnes dávať nejaké odporúčania a rady," povedal s tým, že Fico je naďalej nositeľom najväčšej podpory v Smere. Na otázku, či by mal byť na kandidátke Robert Kaliňák odpovedal, že "o tom bude rozhodovať vedenie Smeru, ja som radový člen Smeru".

Odporúčame:
Matovič chce spájať demokratické opozičné strany a adresoval ľuďom výzvu

Maďarič zároveň zdôraznil, že ak by sa určité rozhodnutia udiali v správnom čase, tak súčasná situácia mohla byť úplne iná a pokojnejšia. "Lebo si zase nemyslím, že by bolo úplne najhoršie, aby táto koalícia po určitých krokoch pokračovala," vyhlásil.

"Keby sa nejaké zmeny, ktoré žiadal aj Most, udiali skôr a keby sa nevytiahla karta, na ktorú Most veľmi podráždene a asi aj oprávnene podráždene zareagoval, tak by situácia na Republikovej rade Mosta bola možno iná. A možno nebola, ale istá pravdepodobnosť by tu bola," dodal Maďarič.

Most-Híd bude rokovať o predčasných voľbách


Strana Most-Híd bude rokovať s koaličnými stranami o predčasných voľbách. Rozhodla o tom v pondelok republiková rada strany. Informoval o tom predseda strany Béla Bugár. "Republiková rada strany Most-Híd poveruje jej vedenie na čele s predsedom Bélom Bugárom rokovať s koaličnými partnermi o možnostiach predčasných volieb," povedal po viac ako osemhodinovom rokovaní Republikovej rady Mosta-Híd Béla Bugár.

Odporúčame:
Aktualizované: Most-Híd chce predčasné voľby, bude rokovať s koaličnými partnermi

Vyplýva to z prijatého uznesenia, v ktorom sa tiež píše, že v prípade neúspešných rokovaní Most vystúpi z koalície. "Premiér sa odmietol dohodnúť o predčasných voľbách, teraz budeme mať vôľu rokovať ešte s koaličnou SNS," dodal Bugár s tým, že podľa Mosta-Híd by súčasnú situáciu vyriešili iba predčasné voľby.Viac k témam: Ján Kuciak, Marek Maďarič, Most-Híd, predčasné voľby, Smer-SD
Zdroj: Webnoviny.sk - Niektoré rozhodnutia sa mohli udiať skôr, tvrdí Maďarič a zahlasuje za predčasné voľby © SITA Všetky práva vyhradené.