Dušan Smatana AIM, kožené výrobky

Remeselná výroba z kože na objednávku.

Dušan Smatana AIM, kožené výrobky

Kožené opasky, remene, tašky, peňaženky, sedlá , postroje, Prievidza

Remeselná výroba z kože na objednávku.

Adresa: Družstevná 20, 97101 Prievidza
Telefón:046 / 548 11 39, 0903 523 708
E-mail:aim@centrum.sk

Na výrobu opaskov (remeňov) používam najčastejšie hovädziu kožu, pre jej najlepšiu kvalitu, trvácnosť, dostupnosť a možno aj tradíciu. Nakupujem ju priamo od slovenských a českých výrobcov.

Nie je koža ako koža, iste mnohí z Vás ktorí čítate tieto riadky máte skúsenosť s kúpou lacného koženného opasku pôvodom z Číny, Ázie alebo Ukrajiny. Tu sa na výrobu lacných opaskov používa tzv. hydrát, čo je vlastne koža, ale len zbytky podrvené a zlisované do veľmi elegantného tvaru opasku, prípadne aj s potlačou, ale s trvácnosťou 1 až 3 mesiace.

Potom je už na zvážení zákazníka či chce opasok tzv.remeň síce o niečo drahší, ale omnoho kvalitnejší alebo len opasok na pár mesiacov. Kvalitný opasok z kože by mal mať 3 a viac mm. hrúbku, potom je životnosť 10 a viac rokov.

Farebné odtiene sú rôzne. Najväčší záujem je o prírodnu hladenicu. Je to koža bez farbenia po vyrobení je skoro biela. Na svetle postupne oxiduje a získava nenapodobiteľnú patinu, odtieň hnedej. Pri používaní po roku, dvoch sa sfarbí do tmavo hnedej. Dá sa to urýchliť napustením (natretím) kvalitným rastlinným olejom a vystavením slnečnému žiareniu. Mám v ponuke samozrejme farbené kože čierne, rôzne odtiene hnedej, šedej, na objednávku i iné odtiene.

E-shop

Zadaj dopyt firme

Služba Zadaj dopyt vám ušetrí čas a pomôže vybrať najvýhodnejšiu ponuku na výrobok či službu, ktorú hladáte. Vaša žiadosť o cenovú ponuku bude rozoslaná všetkým firmám registrovaným v Katalógu firiem - poskytujúcim služby vo vami označenej kategórii činnosti a regióne.

Admin firmy

Tu môžete upraviť údaje o svojej firme alebo zadať aktuálnu reklamnú ponuku.